Шкільне життя





Табір 2018


29.05.2018р. у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів розпочав свою роботу табір відпочинку «Дзвіночок».

Після збору дітей була проведена ранкова зарядка. Начальник табору Барабах І.С. провела інструктаж з техніки безпеки та ознайомила дітей з режимом роботи в таборі.
Вихователі групи «Веселка» Будзин Р.В., Мазуркевич С.Л. та групи «Калина» Курилець С.І., Яртим В.Р. розучували зі школярами пісні та речівки, виготовляли емблеми та випускали стінгазету «Здраствуй, літо».
Наприкінці дня була проведена лінійка, на якій підведено підсумки робочого дня у таборі. Начальник табору Барабах І.С. ознайомила школярів із планом роботи на наступний день.
30 травня у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбулося відкриття табірної зміни. Робота табору розпочалась збором дітей та ранковою зарядкою. Було проведено інструктаж з техніки безпеки.
        Вихователі груп « Калина» і «Веселка» разом з учнями провели підготовку до урочистої лінійки.
        Виконанням державного Гімну України розпочалася урочиста лінійка. Начальник табору Барабах І.С. звернулася з привітальним словом до всіх присутніх.  У ході свята діти декламували вірші, виконували пісні та розповідали гуморески. Святкування продовжилось веселою дискотекою.
      Відкриття табору завершилося підведенням загальних підсумків.

31 травня цікаво і весело пройшов день у таборі відпочинку «Дзвіночок», який діє при Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів.
Учні із задоволенням робили ранкову зарядку, малювали малюнки на тему «Де я хочу відпочивати» та ділились своїми мріями.
Також вихователі груп «Калина» та «Веселка» провели музичну вікторину з метою популяризації української пісні.
Відбулася спортивна естафета «Ми – майбутні олімпійці».
Наостанок начальник табору Барабах І.С. привітала переможців естафети та ознайомила учнів з планом роботи на наступний день.
День 1 червня у таборі відпочинку «Дзвіночок», що діє при Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів був присвячений Дню захисту дітей.
Разом з вихователями груп «Калина» і «Веселка» діти зробили ранкову зарядку. Начальник табору Барабах І.С. провела інструктаж про правила поведінки під час ігор та розваг.
Проведено бесіду «Мир і дружба – не дива, або знай свої права», під час якої школярі мали змогу ознайомити з Декларацією прав дитини.
Потім учні з великим задоволенням взяли участь у конкурсі дитячого малюнка «Моє дитинство золоте». Найкращими були роботи таких учнів: Леськів Марти та Венгер Соломії (1 клас), Музики Владислава (2 клас), Яртим Анастасії (3 клас), Леськів Ростислава, Реви Дмитра та Хитри Анастасії (4 клас).
Найцікавішою для дітей виявилася розважальна програма «Щасливе дитинство моє», під час якої учні розповідали про цікаві і найважливіші моменти свого життя.
Завершився день у таборі лінійкою, на якій начальник табору Барабах І.С. подякувала усім дітям за їхню активність і старання та ознайомила з планом роботи на наступний день.

03.06.2018 року діти та вчителі Хоросницького ЗЗСО І-ІІ ступенів у рамках проведення Дня міста взяли участь у дитячому етно-фестивалі «Веселкова палітра Мостиського краю».
Спочатку діти виставили на продаж кулінарні вироби власної випічки і спробували себе у ролі продавців.
Богачик Ю., Леськів С., Ханик М. та Кобилецька В. взяли участь у конкурсі «Дефіле у стилізованому українському одязі». У конкурсі оцінювалися хореографія, вокал, художнє читання, декламування.
Разом з дітьми участь у святкуванні взяли вихователі Барабах І.С., Мазуркевич С.Л. та Костецька М.С.
Усі залишилися задоволеними від святкування Дня міста.
День казки
5 червня у таборі відпочинку «Дзвіночок», який діє при Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів цікаво і весело пройшов День казки.
Після ранкової зарядки проведено інструктаж з техніки безпеки.
Вихователі груп провели з учнями конкурси малюнків до казок.
Переможцями стали Кобилецька Василина та Леськів Софія.
Діти із задоволенням складали казки і виготовляли аплікації до них.

Всі вихованці в піднесеному настрої завершили роботу у таборі.
  День охорони навколишнього середовища
           6 червня у таборі відпочинку «Дзвіночок», який діє при Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів, пройшов День охорони навколишнього середовища.

Робота у таборі розпочалась ранковою зарядкою, після цього начальник табору провела інструктаж з техніки безпеки. Також цього дня відбувся конкурс малюнків «Я люблю тварин», у якому найкращими виявились роботи учениці 7 класу Богачик Юлії та учня 3 класу Венгера Володимира.


Вихователі груп разом з вихованцями здійснили екскурсію «До таємниць природи».
Завершився день вікториною «З криниці мудрості». Учні залишились задоволеними.
8 червня у пришкільному таборі відпочинку «Дзвіночок» на базі Хоросницького ЗЗСО проходив день туризму.
Розпочався день із ранкової зарядки та інструктажу з техніки безпеки.
Діти разом з вихователями Курилець С.І. та Пацулою С.С. здійснили похід «Турист завжди стежку знайде» мальовничими місцями рідного краю. Закінчилась мандрівка пікніком.
В кінці дня начальник табору Барабах І.С. підвела підсумки та подякувала всім за чудово проведений день.
День кулінара
Табірна суботня зміна розпочалася з ранкової зарядки. згодом проведено інструктаж з ТБ.
Згідно плану роботи була відкрита художня майстерня, у якій учні малювали овочі та фрукти, з яких готують страви. Водночас вихователі розповідали про те, як слід обробляти овочі та фрукти перед приготуванням страв. Діти з цікавістю переглянули декілька відеороликів про різні способи приготування канапок, бутербродів та легких закусок.
Після активного обговорення всі приступили до кулінарної практики у приміщенні шкільної їдальні. Спільними зусиллями учасників табору був накритий смачний стіл із бутербродами, якими всі ласували.
На завершення оформлено колаж «Святковий стіл», який вивішено у їдальні на згадку про День кулінара у таборі "Дзвіночок"

До нас усіх прийшло літо. Це відчули всі і в таборі «Дзвіночок», що функціонує при Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів, а 11.06.18р. завершив свою роботу.

День розпочався ранковою зарядкою. Після цього проведено інструктаж з техніки безпеки. Учні взяли участь в іграх-розвагах під назвою «Літо, ми так тебе чекали». Діти змагалися між собою, проявляли свої акторські та організаторські здібності. Найактивніших було нагороджено призами-пам’ятками, виготовленими дитячими руками.

День завершився святковою лінійкою-закриттям. Барабах І.С. підвела загальні підсумки роботи табору та побажала дітям гарного літнього відпочинку.

"Ну ось і все, спасибі, рідна школо"

У Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбулося загальношкільне свято Останнього дзвоника "Ну ось і все, спасибі, рідна школо". Захід підготувала і провела класний керівник 9 класу Будзин Руслана Володимирівна. Мета: сприяти збереженню традицій школи, наступності поколінь, вихованню почуття поваги та вдячності до вчителів, працівників школи, формувати ціннісне ставлення до шкільної родини. У цей день до школи усі традиційно несли квіти і одягнулися у святковий вишитий одяг, а випускники - стрічки як символ прощання зі школою.

Розпочалося свято виконанням державного Гімну України. Далі до випускників та учнів з напутнім словом звернулася директор школи Дудок М.І., яка також вручила кращим учням та вчителям похвальні листи, грамоти та подяки. Слова благословення для учнів, вчителів і батьків прозвучали з вуст отця Михайла. Від імені батьків до випусників звернулася мати Яртим В.Р. Не менш хвилюючим було слово-звернення класного керівника Будзин Р.В. до випускників.
Під час заходу прозвучали такі пісні: "Зачекай, моє дитинство", "Спасибі, вчителю", "Батьки мої", "Прощавай, рідна школо".
Завершилося свято Останнього дзвоника виконанням державного Гімну України. Учні та вчителі з нетерпінням чекатимуть початку роботи табору відпочинку, а випускники відправилися у доросле життя.

100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського 
Василь Олександрович Сухомлинський – великий педагог, мудрий учитель. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей  і до рідної землі.
         З метою відзначення 100-річчя від дня народження цього видатного педагога-гуманіста в Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів протягом другого семестру 2017-2018 н. р. відбулися такі виховні заходи:
n  16 березня було проведено заняття з елементами тренінгу на тему «Учитель Сухомлинський – уроки на завтра» за участю вчителів Берегівського НВК, Арламівськоволянського та  Хоросницького закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів;

n  на основі творчо-літературної спадщини В. Сухомлинського класоводи і класні керівники провели виховні години: «Людина починається з добра» (1-4 класи, класоводи Курилець С. І. та Пацула С. С.), «Стежками казок В. О. Сухомлинського» (5 клас, класний керівник Мазуркевич С. Л.), «Скульптор дитячих сердець та душ» (6 клас, класний керівник Яртим В. Р.), «Не словами, а добрими ділами» (7 клас, класний керівник Костецька М. С.), «Він твердо вірив у могутню силу виховання» ( 8 клас, класний керівник Васьків Л. П.), «Василь Сухомлинський та його педагогічні ідеї» (9 клас, класний керівник Будзин Р. В.);
n  бібліотекар Яртим В. Р. організувала книжкову виставку циклу «Василь Сухомлинський – дітям», зосередивши увагу на постаті Василя Олександровича Сухомлинського як дитячого письменника;


n  педагог-організатор Щеплотська В. І. підготувала виставку дитячих ілюстрацій до творів В. О. Сухомлинського.


Прощавай, Букварику!
           Діти – найбільше багатство людини, це – радість, це—продовження роду людського. Благословенна та година, коли до рук Буквар бере дитина. Повторюючи своїми маленькими вустами все те, чого з цього підручника перша вчителька вчила дітей щодня, вони, як женці, зжали свій перший  найважчий сніп із тої копи, яку доведеться жати все життя.
         18 травня в Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбулося довгоочікуване свято першокласників «Прощавай, Букварику», яке підготувала і провела класовод 1, 3 класів Пацула С. С. На свято завітали батьки та рідні наших першокласників, гості.

         Мета заходу: допомогти учням першого класу зрозуміти, що після Букваря їхнє навчання буде і надалі продовжуватися; ознайомити дітей з новими підручниками; виховувати в них любов до книжки, бажання вчитися.
         Під час виховного заходу першокласники декламували вірші про Буквар та кожну його літеру, а також виконали такі пісні: «Я лисичка, я сестричка», «Букварі і читанки», «Сонце», «Голосні звуки», «Як у нас на Україні». Крім того, на свято завітали нові підручники: Читанка, Рідна мова, Музика і Математика, які будуть продовжувати важливу справу Букваря. Веселості святу додали такі герої: Солом’яний бичок, Лисичка, Зайчик, Мишка і Ведмедик.
          Поради свого першого друга Букваря першокласники пам’ятатимуть все життя: любити свою прекрасну землю, цінувати і шанувати її працьовитих людей, берегти святині нашого народу – землю, мову, хліб, вербу і калину.
         Перша вчителька побажала першокласникам  рости здоровими і сильними.
        Успіхів вам, дорогі першокласники!!!


Вишивка – святиня і скарб народу
Всесвітній день вишиванки – це міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення і носіння етнічного вишитого українського одягу.
Саме в цей день в Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбувся виховний захід «Вишивка – святиня і скарб народу», який підготувала і провела класовод 1,3 класів Пацула С.С. На святі були присутні батьки, дідусі та бабусі учнів, гості.
Мета заходу: розповісти учням про один із видів декоративно-прикладного мистецтва – вишивання, пробуджувати в них інтерес до заняття цим видом мистецтва; продовжувати знайомити дітей з обрядами та традиціями українського народу.
Розпочався захід вступним словом педагога-організатора            Щеплотської В.І., яка розповіла всім присутнім про історію виникнення свята вишиванки та наголосила на важливості його відзначення у житті нашої держави.
Ведучі (Бодак Т. та Зав’ялова Г., учениці 5 класу) подавали цікаві факти про українську вишивку і вишивання як національну традицію нашого народу, а учні 1 і 3 класів декламували вірші на цю тему.
Під час виховного заходу прозвучали такі пісні: «Мамина сорочка», «Як у нас на Україні» (виконали учні 1 і 3 класів), «Вишиванка – моя Україна» (учні 5 класу), а також «Пісня про рушник» і «Вишиваночка» (учні 7 класу). Разом з дітьми пісні співали всі присутні.
Завершився виховний захід «Вишивка – святиня і скарб народу» відвіданням кімнати-музею Української вишивки на запрошення завідуючої бібліотеки О.Рабій.


І на святі, на родиннім Вас усіх вітаємо

          15 травня 2018 року у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів пройшов показовий захід під назвою «І на святі, на родиннім Вас усіх вітаємо», присвячений Міжнародному дню сім’ї. Виховний захід підготували і провели вчителі Мазуркевич С.Л. та Костецька М.С.
Це свято встановлене 15 травня 1993 року Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб об’єднати родини всього світу, привернути увагу громадськості до багатьох проблем сім’ї.

Мета заходу: формувати почуття обов’язку перед батьками; довести всім присутнім на святі, що батьки і діти – одне ціле; виховувати любов і повагу до найближчих і найрідніших людей – батька і матері, бажання допомагати їм, вчити бути чемними, уважними, завжди пам’ятати місце, де народилися, рідну оселю.
Ведучі свята (Барабах П. і Леськів С.) ознайомили присутніх з історією виникнення свята та нагадали, що сім’я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури, спадкоємності поколінь, чинником стабільності розвитку.

Захопили усіх присутніх сценки «Рахунок для мами» (виконавці       Леськів Р., Кобилецька В., Бодак Т.), «Мама у відрядженні» (Мартинів Т., Бодак Т.), «Домашній твір» (Бодак Ю., Бодак М., Лилик Т.). Змістовно, з інтонацією виконували вірші учениці 5 класу Бодак Т., Зав’ялова Г.,                Мартинів Т. та Лилик А. Легенду про дуб розповів учень 5 класу Яртим Д.

Розвеселили гостей завдання у конвертах, на яких були зображені малюнки, за допомогою яких ведучі спробували передбачити майбутнє.

Зачарували присутніх пісні «Родина», «Батьки мої», «Я дякую Богу за маму», «Материнська любов» у виконанні учениць 9 класу Ханик Марії та Менди Катерини. Вірш «Шануймо матерів» продекламувала вчитель математики Костецька М.С.

На заході були присутні педагоги-організатори Арламівськоволянського ЗЗСО І-ІІ ступенів, батьки та діти школи, які залишилися задоволені виступом учнів, адже сім’я – це основа основ і для кожної людини і для кожної держави. Буде жити сім’я – буде жити й процвітати Україна.



Чорнобильський дзвін, печаль і журба, за ким же він б’є? За тим, кого вже нема…


 26 квітня 1986 року – це трагедія в історії українського народу, яка зачепила інтереси сотень тисяч людей, заставила задуматись багатьох політиків, вчених і просто кожного з нас.
Щоб віддати земний уклін і висловити подяку всім тим, хто ризикував своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, повертав до життя землю, опалену радіацією, в Хоросницькому ЗЗСО  І-ІІ ступенів було проведено виховний захід «Чорнобильський дзвін, печаль і журба, за ким же він б’є? За тим, кого вже нема…». Захід підготувала та провела вчитель математики і фізики Васьків Л.П. Участь в ньому взяли учні    7-9 класів.
Мета заходу – сформувати в учнів уявлення про масштабність катастрофи на ЧАЕС; виховувати в дітей почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України, співчуття до людського горя; розбудити в школярів почуття відповідальності перед наступними поколіннями.
На фоні відлуння дзвонів учні розкривали масштаби катастрофи на ЧАЕС та декламували вірші про цю трагедію.
Під час заходу прозвучали такі пісні: «Молитва за Україну», «Чорнобиль», «Реквієм» Моцарта.
Також усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Завершився виховний захід піснею «Господи, помилуй нас» (сл. і муз. Т.Петриненка), що символізує гімн життю на планеті Земля.


Страсний тиждень

Цей тиждень називається Страсним. Таку назву він має тому, що присвячений споминам про останні дні земного життя Ісуса Христа: Його страждання, хресну смерть і погребіння.



       Тому в Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбулося розважування над страстями нашого Спасителя під назвою «Під Хрест Твій стаю, Спасителю мій милий…». На захід було запрошено пароха с. Хоросниця о. Михайла.
       Щоб краще зрозуміти усю проблему Страсного тижня, педагог-організатор Щеплотська В. І. розповіла  присутнім про всі дні цього тижня, які називаються «Великими».
       Учні школи виконали такі страсні пісні: «Чи ти був на Голгофті?», «Прийди до мене, милий Ісусе», «Подивіться на Ісуса», «О, розпята Любове свята», «Хрест на плечі накладають», «Маріє, гляди».



       Директор школи Дудок М.І. продекламувала вірш-молитву «О Боже, мій Боже, на високім небі», а також баладу «Пречиста Матінко Свята».
        Настоятель с. Хоросниця отець Михайло акцентував увагу дітей на муках і терпіннях Ісуса Христа та закликав усіх присутніх гідно приготуватися до світлого Христового Воскресіння.


Освіторія Мостиської ОТГ
          16 березня у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів було проведено заняття з елементами тренінгу на тему "Учитель Сухомлинський - уроки на завтра".
          Участь у ньому взяли вчителі Берегівського НВК, Арламівськволянського та Хоросницького закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів.





          Метою заняття було ознайомити присутніх із життєвим і творчим шляхом       
В. Сухомлинського, а також зосередитися на питаннях впровадження в освітній процес ідей видатного педагога. Під керівництвом вчителя зарубіжної літератури Віри Яртим учителі, поділившись на групи, активно працювали над творчими завданнями: складали реклами до текстів оповідань В. Сухомлинського "Іменинний обід", "Веселка", "Який слід повинна залишити людина на землі?", формували "квітку толерантності", вели дискусію "Учитель: хто він?", складали сенкани, працювали над висловами педагога-новатора.
         Особливої родзинки заняттю додали виступи учнів третього та дев'ятого класів. Діти виконали пісні "Розкажу про Україну", "Чи ти був на Голгофті", а сміх викликала сценка "Гуцули на полонині".

         Учителі шкіл поділилися досвідом використання методики Сухомлинського на своїх уроках.
          Усі залишилися задоволеними від атмосфери, яка панувала під час заняття.

Небесна Сотня в вирій полетіла…

Історія України написана не чорнилом, а кров’ю. За ті роки, що минають, ми у цьому переконалися. Хто з нас міг би подумати, що вшановуючи пам’ять героїв різних епох: Героїв Крут, Бабиного Яру, ОУН-УПА, іноді не вникаючи у сутність загальних висловів, – у ХХІ ст. ми станемо свідками та учасниками схожих подій.
Події листопада 2013 року – лютого 2014 року вийшли за межі логіки. Тоді на Майдані відродилася українська нація – Державний Гімн набув нового звучання, а кольори національного стягу ніколи не були такими символічними, як на тлі невинної крові Героїв Небесної Сотні. Умирали невинні, беззбройні люди: юнаки, чоловіки. Дівчата та жінки безстрашно дивилися в обличчя катів у погонах. Тоді ці люди не були героями. Вони були звичайними людьми. Але в останню мить вони віддали найдорожче, що мали – своє життя. За нас віддали, щоб ми жили. Ці люди, без сумніву, змінили нашу державу, кожного з нас. Завдяки їм ми здобули шанс жити в новій європейській країні. Проте, здобули його надзвичайно високою ціною – втратою десятків життів наших співвітчизників, тих, кого ми зараз називаємо Небесною Сотнею. Вшановувати їхню пам’ять – святий обов’язок кожного свідомого громадянина України.
20 лютого пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували учні та вчителі Хоросницького ЗЗСО І-ІІ ступенів. Перший урок у нашій школі розпочався виконанням Державного Гімну України та хвилиною мовчання. Окрім цього, відбувся захід «Небесна Сотня в вирій полетіла…», який підготувала і провела вчитель математики та інформатики Костецька М.С.
Мета заходу – вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні; прищеплювати учням любов до Батьківщини; виховувати в школярів патріотичну свідомість і почуття особистої відповідальності за долю держави; розвивати в дітей бажання стати гідними громадянами України.

Участь у заході взяли учні 4-9 класів. Розпочався захід вступним словом вчителя Костецької М.С., яка ознайомила всіх присутніх з короткою хронікою подій, що відбувалися на Майдані Незалежності. Ведучими були учні 9 класу Ханик М. та Яртим Б. Під час заходу учні читали вірші та ставили сценки про Героїв Небесної Сотні. Особливо зворушила всіх присутніх сценка «Зустріч С. Нігояна та Героя Крут» (ролі виконали учениця 7 класу Леськів С. та учні 8 класу Барабах П. і Яремчук Н.) і сценка «Героям Небесної Сотні» (ролі виконали учень 5 класу Яртим Д. та учениця 9 класу Яворська В.)
У заході прозвучали такі пісні про Небесну Сотню сучасних українських виконавців: «Мамо, не плач», «Біля тополі», «Ангели Майдану», «Прошу в неба», «Встає в синім небі зоря». Також протягом заходу учні мали змогу переглянути вдало підібрані до теми відеоматеріали, а саме: «Кліп з іменами Героїв», «Небесна Сотня. Десяток юних ангелів», «Галицька Сотня», «Янголи Інститутської». Завершився захід «Небесна Сотня в вирій полетіла…» хвилиною мовчання, яка була присвячена Героям та запаленням свічок.
Крім того, учні мали змогу ознайомитися з журнальною виставкою «Мирні солдати Майдану» та виставкою дитячих малюнків.

Отже, будьмо гідними громадянами України і не змарнуймо того шансу – жити в новій європейській Україні, за який боролися Герої Небесної Сотні. Зробімо все, щоб їхні досягнення не зійшли нанівець, бо вони далися нам занадто дорогою ціною – життям наших Героїв.
Слава Україні!
Слава Героям Небесної Сотні!
Слава всім Захисникам України!


Хто він, Василь Кук  – останній головнокомандувач УПА?
У час, коли наша Україна знову змушена відстоювати свою незалежність, ми з особливою повагою і шаною ставимось до постатей тих героїв, які свого часу боролися за її волю і суверенність. Василь Степанович Кук – один з таких героїв України.
З нагоди 105-річчя з дня народження В.Кука у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів було проведено виховну годину «Хто він,  Василь Кук – останній головнокомандувач УПА?», під час якої учні 7-9 класів більше дізналися про останнього командира Української Повстанської Армії.
Мета заходу: ознайомити учнів з життєвим шляхом останнього командира УПА Василя Кука; розвивати в учнів почуття патріотизму, національної гордості, самосвідомості та любові до рідного краю; вчити дітей об’єктивно оцінювати історичні події.
До присутніх звернулася класний керівник 9 класу Будзин Руслана Володимирівна, яка розповіла про життєвий шлях В.Кука. Учні мали змогу побачити сімейні фото родини Куків.
Глибоко схвилював школярів перегляд документально-ігрового фільму «Василь Кук. Останній командарм УПА», під час якого вони почерпнули багато цікавої інформації про В.Кука.
Зважаючи на атмосферу високого патріотизму й великого духовного піднесення, директор школи Дудок М.І. подякувала всім учасникам та вчителю англійської мови Будзин Р.В. за змістовно підготовлений захід. Також  у школі було оформлено книжково-журнальну виставку «Життєвий шлях легендарного повстанця В. Кука».

Вічна пам’ять і слава Героям, які віддали своє життя за волю України.

День Соборності України

22 січня у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів було відзначено День Соборності України.  Мета святкування: виховання національної свідомості учнів i людської гiдностi, відродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

      Цьогорічне державне свято  День Соборності  та Свободи України наша школа  відзначила  урочисто та патріотично.  Важливість цього державного свята підкреслювали синьо-жовті стрічки на одязі.  Діти  намалювали  яскраву газету, приурочену до свята. Святкування розпочалося з урочистої лінійки, на якій зі вступним словом до школярів та педагогів школи звернулася вчитель історії Мазуркевич С.Л. Після нього  учениця 9 класу Ханик Марія та учениця 7 класу Леськів Софія зачитали заздалегідь підготовлені короткі історичні довідки про Акт Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. Читці нагадали про те, що Акт Злуки відбувся погожого морозного дня на Софіївському майдані у Києві, на якому були присутні тисячі жителів столиці, численні гості, військо. Над містом 0 12.00 годині  пролунало: «Слава!», прозвучав національний гімн. Член Директорії Ф.Швець зачитав Універсал уряду УНР, в якому зазначалося «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини України ЗУНР та УНР».
    В коридорах школи  учні та вчителі ,  взявшись за руки, створили нерозривний символічний ланцюг єдності, співаючи при цьому Гімн України. Завершилося об’єднання утворенням  фігури великого «живого серця». Присутні тричі голосно проговорили : «Єдина, соборна, незалежна Україна!» та виконали Гімн України. Такий флешмоб дітям запам’ятався найбільше, бо кожен відчув себе маленькою частинкою єдиної держави.


  Цей день, 22 січня,  школярі запам’ятають як день важливого державного свята.

Українські вечорниці
         
Українські вечорниці та традиції мають глибоке коріння. Українська культура є багатою, а нам, українцям, є чим пишатися. Тому, 21 грудня у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбувся виховний захід «Українські вечорниці», який підготували учні 2, 4 класів та класовод Курилець С.І. До участі у заході були залучені також старшокласники.
           Мета заходу – розширити знання учнів про традиції українського народу; виховувати повагу і любов до народної пісні, народної творчості, шанобливе ставлення до історичного минулого; вчити розуміти значущість того,що створено народом, розвивати творчі здібності, артистичність.
            На святі були присутні дирекція школи,вчителі, учні та батьки.
            Вечорниці розпочала вступним словом вчитель початкових класів Курилець С. І., яка розповіла  про давню традицію українського народу – вечорниці.
           Школярі співали українські народні пісні, розповідали вірші, гуморески, дражнилки. Весела сценка «Дві куми» розвеселила глядачів. Дівчата виконали український танець-гру «Віночок».
          Звісно, що вечорниці не могли обійтися без вареників і пампушків.
         Завершився виховний захід колядою «Нова радість стала», яку виконали усі присутні.
          Наближаються свята. Тож говорімо один одному добрі слова, робімо добрі діла, дякуємо батькам за любов та науки. Задумаємося над тим, що зробила моя родина, щоб не забути свою історію та  традиції.




«По землі з краю в край ходить святий Миколай»
          Погожого зимового дня 19 грудня в Хоросницькому ЗЗСО відбулося загальношкільне свято «По землі з краю в край ходить святий Миколай».
          На святі були присутні учні школи, вчителі, батьки та жителі громади села Хоросниця.
          Мета заходу – ознайомити дітей з традиціями українського народу, історією виникнення даного свята, виховувати почуття любові, поваги, турботи, чемності, щирості, милосердя; розвивати акторські здібності, виразне  читання віршів; викликати бажання берегти національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.

          Святково прикрашена зала, красуня ялинка, звучання новорічних мелодій у такі атмосфері розпочалося свято. Спочатку негативні персонажі (Ябіда, Лінь, Двійка, Чорти) спокушали дітей своїми іграми та забавами. Прихід чотирьох Ангелів розвеселив присутніх, а вихід хлопчика й дівчинки в українському одязі та їх розповідь про хороші справи, а також гарні побажання розтопили лід і в серцях поганих персонажів. Пізніше появився Миколай із великою торбою подарунків, який благословив дітей, вчителів та гостів свята на добрі справи.
          Ведучими свята були казкові герої Маша і Ведмідь.
          Учні школи одержали подарунки від ПП «Агрокультура» та депутата Верховної Ради України Я.Дубневича.

           Свято підготувала і провела вчитель історії Мазуркевич С. Л.


Олена Степанів-Дашкевич –
 жінка-офіцер українського Січового Стрілецтва
На таку тему у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів 07.12.2017р. під керівництвом вчителя історії Мазуркевич С.Л. було проведено годину спілкування.
Метою заходу було ознайомити учнів з біографічними даними учасниці національно-визвольних змагань 1914-1918 рр., видатної українки, громадської і педагогічної діячки, політв’язня мордовських таборів, невтомного борця за українську державність і незалежність, виховувати почуття патріотизму, любові до рідного краю, його історії, гордості за видатних діячів минулого.

Святково прибрана зала, на дошці портрет Олени Степанів-Дашкевич, звучить тиха музика. У такій атмосфері учні одержали знання про хорунжу, першу в історії України жінку-офіцера українського Січового Стрілецтва, вчену, громадську діячку, невтомного борця за українську державність і незалежність, яка з 1949р. по 1956р. каралася в мордовських концтаборах.
Спочатку з вступним словом звернулася до учнів вчитель історії Мазуркевич С.Л., пізніше з короткими повідомленнями виступили учні 9 класу.

Такі уроки сьогодні є дуже актуальними, коли на сході України точаться бойові дії. Спогад про Олену Степанів-Дашкевич викликає в нас почуття свідомості слави минулого, не розгубити традиції, не втратити заповітів предків. Олена Степанів-Дашкевич залишиться для нас вічно живою й вічно молодою! Тож «частіше згадуймо в житті про неї, несім її безсмертя у віки!»


Йосиф Сліпий - знайомий і незнаний
2017 рік – Рік Патріарха Йосифа Сліпого. Адже  цього року ми відзначаємо 125-річчя від дня народження Йосифа Сліпого – Ісповідника віри, настоятеля УГКЦ у період її переслідувань радянським тоталітарним режимом та в умовах повоєнного «розсіяння» значної частини її священослужителів і вірних по всьому світу.
           У зв’язку з цим, 27 листопада у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів під керівництвом педагога-організатора Щеплотської В І. відбувся виховний захід «Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний». Участь у святі взяли учні 3-9 класів.
           Мета заходу – допомогти учням глибше пізнати життя Йосифа Сліпого, розкрити багатогранне служіння Патріарха церкві та людям, сприяти духовному розвитку дітей, розвивати акторські здібності учнів.
          Розпочалося свято вступним словом педагога-організатора Щеплотської В. І., яка зазначила: «Найдоречніше і найважливіше у вшануванні пам’яті Йосифа Сліпого – це виконати його «Заповіт». У ньому Патріарх втілив усе своє посвячене життя, а він жив церквою, народом і Україною. І задля них він пройшов такий тернистий хресний шлях, важке випробування у всіх обставинах свого життя. І витримав. І міг стверджувати, що Бог допоміг йому витримати кожну хвилину у в’язниці».
          Далі ведучі зачитували цікаві факти з життя Йосифа Сліпого та декламували вірші про Патріарха. Яскравості святу додали такі сценки: «Дорога життя» (роль матері Йосифа Сліпого зіграла учениця 9 класу Ханик Марія); «Бузьки прилетіли» (участь взяли учень 3 класу Леськів Ростислав, учень 6 класу Борак Назарій та учениця 7 класу Леськів Софія); «Зустріч матері з сином» (участь взяли учень 8 класу Барабах Павло та учениця 9 класу Ханик Марія); «Два семінаристи» (ролі виконали учень 8 класу Барабах Павло та учень 9 класу Веселівський Андрій), а також сценка «Допит» (участь взяли учень 8 класу Барабах Павло та учень 9 класу Яртим Борис).
         Нагадав усім присутнім про поневіряння Йосифа Сліпого учень 8 класу Барабах Павло, який зіграв роль Патріарха у в’язниці, а також спогади Марії Сліпої, які зачитала учениця 9 класу Менда Катерина.
         Під час виховного заходу прозвучали такі пісні: «Я піду за Христом, моя мамо…», «Марія», «Моліться, люди, ви до Бога», «Молитва за Україну», «Ісповідник віри», «Боже, дякую Тобі».
         Завершилося свято  «Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний» виконанням Духовного Гімну України «Боже великий, Єдиний» та запаленням свічок.

         Директор школи Дудок М. І. подякувала всім учасникам свята та педагогу-організатору Щеплотській В. І.  за змістовно підготовлений захід.


Революція Гідності. Пам’ять Небесної Сотні

У вівторок, 21 листопада 2017 року, учні Хоросницького ЗЗСО під керівництвом вчителів Костецької М.С., Будзин Р.В. та Яртим В.Р. здійснили поїздку до м. Львова, де відвідали Музей визвольної боротьби, Музей-Арсенал та Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.
Метою поїздки було виховувати в учнів патріотизм та любов до рідного краю, формувати національну свідомість, любов до свого народу.
Школярі розпочали екскурсію з відвідин Музею визвольної боротьби, де переглянули виставку «Революція Гідності. Пам’ять Небесної Сотні». Основною метою виставки є збереження пам’яті про події та людей Майдану, нагадування про досвід громадської співпраці та братерства під час тих подій. Виставка поділена на стенди, на кожному із них представлені експонати, що висвітлюють різні періоди Революції. Окрім світлин, на виставці діти побачили елементи захисту, який використовували майданів ці під час протистоянь у столиці, окремо представлений стенд присвячений ролі медиків під час Революції Гідності. Окрім виставки школярі відвідали експозицію Музею. У першому та другому залах висвітлений перший етап боротьби за суверенність українських земель. Світлини, документи, фрагменти зброї, які розкривають історію УСС, УГА. У третьому залі представлені документи і матеріали міжвоєнного періоду. Значна частина присвячена діяльності на теренах Західної України бойових періодів УПА; матеріалам, які розповідають про більшовицькі репресії та вивезення галичан до Сибіру.
Наступним учні відвідали Музей-Арсенал, в якому представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння. Також, в експозиції Музею-Арсеналу – чимало цікавих зразків захисного озброєння.
Завершилася екскурсія відвіданням Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, де наявні унікальні макети Львова XIIIXV та XVIII століть, завдяки яким учні мали змогу на власні очі побачити місто, якого вже немає.
Дана екскурсія допомогла дітям краще зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок нашої нації, які, незважаючи на всі перешкоди, боролися, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули Українську Державу. Учні повернулися додому задоволені та в піднесеному настрої.

Українська мово – гордосте моя

10 листопада 2017 року у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом вчителя української мови та літератури Яртим В.Р. відбувся виховний захід «Українська мово – гордосте моя». Участь у  святі взяли учні 3-9 класів. На заході були присутні батьки школярів.
Мета заходу – поглибити знання учнів про історію виникнення і становлення письма, історію українського правопису; виховувати в учнів почуття національної гідності, повагу до народу, його історії, любові до рідної мови.

Розпочалося свято декламуванням вчителем української мови Яртим В.Р. вірша «Спочатку було Слово…». Далі ведучі зачитували цікаві факти та вірші про становлення української мови. Яскравості святу додала зустріч учнів з Нестором Літописцем (роль виконав учень 9 класу Веселівський Андрій) та з братами-засновниками нашого письма Кирилом і Мефодієм (учні 8 класу Барабах Павло та Яремчук Назар).
Нагадали усім присутнім про поневіряння рідної мови учениці 7 класу Квик Настя та Богачик Юля, які зачитали «Життєпис української мови». На високому рівні виступила учениця Ханик Марія, яка зіграла роль української мови.
Вдалості святу додали сценки «Багата уява» (роль виконали учень 8 класу Барабах Павло та учениця 9 класу Менда Катерина) та сценка «гуцули на полонині» (участь взяли учні 9 класу Веселівський Андрій, Яртим Борис та Яворська Вікторія).
Під час виховного заходу прозвучали такі пісні: «Моє ім’я – Україна», «Моя молитва», «Розкажу про Україну». Завершилося свято виконанням усіма учасниками пісні «Українська мова – мова єднання».
Директор школи Дудок М.І. подякувала усім учасникам заходу та вчителю української мови та літератури Яртим В.Р. за чудове свято, проведене на найвищому рівні.

 

Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність

2 листопада 2017р. педколектив   Хоросницької ЗОШ І-ІІ ступенів провів   педчитання на тему: «Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність» .
         Мета педчитання – обмін вчителями інформацією про пошук нових, більш ефективних моделей навчально-виховного процесу та вивчення досвіду педагогічного новаторства зарубіжних країн.
         Розпочалося дане педагогічне читання доповіддю директора школи Дудок М. І., яка зазначила, що   педагогічне новаторство - це вид педагогічної діяльності, пов'язаний з пошуком нових шляхів вирішення навчально -виховних завдань. Розповіла про комплексні дослідження, присвячені історії становлення та розвитку педагогічного новаторства в Україні від найдавніших часів до сьогодення, а також наголосила на тому, що в залежності від ступеня новизни, передовий педагогічний досвід поділяють на:
- зразковий: вчитель творчо використовує здобутки інших педагогів;
- новаторський: вчитель або раціоналізує окремі прийоми, методи і форми роботи або створює нові навчально-виховні системи, організовує експериментальну роботу.
          Цікаві факти про новаторські підходи в науково-освітньому процесі навела вчитель зарубіжної літератури Яртим В. Р., яка акцентувала увагу педагогів на тому, що  сьогодні в педагогічній науці існують певні суперечності між наявністю у сфері освіти значних свобод у виборі методів та засобів для педагогічної творчості і відсутністю мотиваційних умов, механізмів, належної професійної підготовки для впровадження нововведень у педагогічну практику. Для підтвердження наведених тез Віра Романівна провела з вчителями вправу «Чотири кути» та гру «Швидкість і увага».
        Заслухавши виступи доповідачів, подискутувавши на дану тему, вчителі дійшли одностайної думки про те, що  реформування та трансформування системи освіти, зокрема шкільної, спричинено постійними змінами суспільного життя в Україні. Західні стандарти тривалості, змісту і методики шкільного навчання, що впроваджуються сьогодні не вирішують проблеми якості освіти, руйнуючи вітчизняний багаторічний досвід, а надбання і досвід передових вітчизняних педагогів-новаторів широко не застосовується.

        Наприкінці педчитання було підведено підсумок, який чітко відповідає гаслу: «Учитель не зашкодить духовному і фізичному здоров’ю дитини,  але творчу людину може виховати лише творчий педагог».

«Квітни,розцвітай,наша рідна Україна».

У  Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів 06.10.20017р. під керівництвом вчителя біології та хімії Барабах І.С. відбулось свято Квітів «Квітни,розцвітай,наша рідна Україна».
   Мета заходу: виховувати почуття любові до рідного краю,почуття прекрасного у душах молоді,виховання в учнів бажання охороняти й примножувати багатства рідного краю.
В ході заходу учні прослухали , легенди, вірші, пісні про квіти. Була проведена інсценізація сценки про квітку папороті. Учнями були створені композиції із квітів, була проведена вікторина про квіти.
У виступах учні закликали дбати про красу рідного краю,охороняти беззахисні рослини.

         Учні усвідомили значення квіткових рослин у природі, житті людини.  Даний захід сприяв формуванню любові до природи,виховання  в учнів бажання охороняти й примножувати багатства і красу рідного краю, сприяв вихованню в них почуття прекрасного.

Доземний уклін, дорогі вчителі!
        

  29 вересня у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося свято «Доземний уклін, дорогі вчителі!», присвячене Дню Освітян. Підготувала та провела виховний захід педагог-організатор Щеплотська В. І.
         Мета даного заходу – виховувати в учнів любов до вчителів та повагу до їхньої праці;  прищеплювати школярам кращі морально-духовні якості; розвивати акторські здібності дітей, використовуючи кращі поетичні та пісенні твори.
         Участь у святі взяли учні 2-9 класів. Ведучими були Кобилецька В. (учениця 6 класу) та Квик А. (учениця 7 класу). Привітання вчителів розпочали наші найменші учні – другокласники. До них долучилися учні 3 класу, які розповіли смішні і цікаві факти з дитячих років наших вчителів. Веселощів святу додали такі комічні сценки, як: «Вчителька дзвонить по телефону» (Ханик М.), «Битва вчителів» (Менда К., Ханик М., Яворська В., Яртим Б.), «Урок англійської мови» (Леськів С. та Леськів Р.)
         Також під час заходу прозвучали такі пісні: «Букварі і читанки» (Хитра А. та Яртим А.); «І навіть та берізка біля школи», «Спасибі вчителю», «Ти – вчитель» (Менда К., Ханик М., Яворська В.).
        На завершення свята учасники виконали пісню «Многа літ, шановні вчителі!».
        Увесь педагогічний колектив щиро подякував усім учням за гарні та щирі привітання.




Вибори Президента Учнівської Республіки Гроно Хоросницької ЗОШ І-ІІ ступенів


      

Наш складний час потребує виховання лідерів нової формації - ініціативних, компетентних, здатних мислити не ординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Саме учнівське самоврядування дає можливість учням практикуватися у входженні в соціальне середовище, у світ сучасного суспільства.
      Навчально-ділова гра «Вибори Президента школи» сприяє підвищенню рівня правової освіти й політичної культури майбутніх виборців; підвищенню інтересу до інституту виборів у школярів; сприяє вихованню у підлітків активної життєвої позиції.
      Вибори Президента школи є розповсюдженим методом навчання школярів виборчому праву та виборчому процесу. І треба відмітити, що найбільш ефективним. Дійсно, ця гра сприяє підвищенню рівня правового виховання й виховання громадянської позиції. Також, під час гри у дітей формуються навички, які їм знадобляться для успішної соціалізації в сучасному суспільстві. По-перше, вміння створювати готовий продукт, працювати в команді, бути лідером, проводити агітаційну роботу, виступати перед аудиторією й відстоювати власну точку зору. Діти навчаються основам риторики та журналістики, знайомляться з азами політтехнологій й вчаться організовувати піар-компанії. Дуже важливим є той фактор, що під час підготовки й проведення виборів в повній мірі розкривається творчий потенціал дітей. Важливою умовою успіху гри є те, що вона проводиться в  співпраці учнів, вчителів, батьків.Тому, 18 вересня 2017 року у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом педагога-організатора Щеплотської В. І. відбулися вибори Президента Учнівської Республіки Гроно.

Мета проведення виборів:
·        формування громадянської позиції й відповідальності учнів при прийнятті суспільно-значущих рішень;
·        ознайомлення учнів з практичною процедурою проведення виборів і голосування;
·        допомогти школярам з’ясувати, що їхня  громадянська позиція виявляється в прагненні брати участь в обговоренні та розв'язанні спільних проблем.
Вибори президента школи пройшли за наступною програмою:
·        Оголошення складу виборчої комісії
·        Візитки кандидатів та ознайомлення з їх програмою
·        Голосування
·        Підрахунок голосів
·        Оголошення переможця
Відповідальними за підрахунок голосів була неупереджена комісія у складі:
·        Богачик  Юлія (учениця 7 класу)
·        Барабах Павло (учень 8 класу)
·        Яртим Борис  (учень 9 класу)
·        Секретар – педагог-організатор Щеплотська В. І.
·        Голова – Дудок М. І.
Кандидатами на пост Президента школи були:
Бодак Юрій – учень 7 класу
Леськів Софія – учениця 7 класу
Менда Катерина – учениця 9 класу
Ханик Марія – учениця 9 класу
Яворська Вікторія – учениця 9 класу
      Участь в голусуванні взяли учні 5-9-х класів, дирекція  та вчителі.
Результати виборів:
Бодак Юрій – 15 голосів
Леськів Софія – 9 голосів
Менда Катерина – 2 голоси
Ханик Марія – 6 голосів
Яворська Вікторія – 5 голосів
      Отже, Президентом нашої школи було обрано Бодака Юрія, а Премєр-міністром – Леськів Софію.
        Вітаємо переможців!
      Підводячи підсумок навчально-ділової гри «Вибори Президента школи» можна впевнено сказати, що захід значно впливає на підвищення виборчої культури підростаючого покоління і сприяє активізації їхньої громадянської позиції, налаштовує жити в правовій демократичній державі.

День вчителя в Хоросницькій ЗОШ
                 Другого жовтня в Хоросницькій ЗОШ відбулося святкування дня вчителя. Відповідальною за проведення цього свята була класний керівник 5 класу Костецька Мар'яна Стефанівна. 

                 Учні школи привітали вчителів з їхнім професійним святом традиційними віршами про вчителів. Пізніше відбулося нагородження вчителів медалями, які виготовили на уроках трудового навчання учні 5 класу.

                 Учениця 5 класу Леськів Софія виконала пісню "Моя кохана вчителько".

              Учні 5 класу виконали пісні "Дума вчитель", "Берізка", "Вчителько моя".
               

             Учениця 2 класу Хитра Настя і учениця 4 класу Кобилецька Василина виконали пісню"Шкільна пісня".

 Також у виступі взяли участь і школярі-початківці, які повернули вчителів в їхнє дитинство висловами на жартівливу тематику і заспівали для вчителів пісні.



Звіт про роботу мовного табору «Веселка»
З 02 по 19 червня 2015 року на базі Хоросницької ЗОШ І-ІІ ступенів діяв мовний табір «Веселка». Було створено 2 групи дітей – група «Сонечко» та група «Усмішка». Начальником мовного табору була вчитель англійської мови Будзин Р.В.
Мета табору – активізувати здобуті знання англійської мови, виховувати повагу до традицій і культури країни, мову якої вивчають.
У день відкриття мовного табору «Веселка» учні молодшої і старшої груп надавали цікаву інформацію про себе, представляли себе.

Під час занять особлива увага приділялась буквам та звукам, розширенню словникового запасу. У перший день роботи табору був організований конкурс малюнків-букв. З великою цікавістю учні переглядали мультфільми англійською мовою «Том і Джеррі» та «Чіп і Дейл».  Згідно плану роботи у таборі був запланований День загадок, ігор та кросвордів. Загадки являються чудовим матеріалом для аудіювання.

Дуже багато приємних вражень залишилось у дітей молодшої групи, коли вони подорожували «чарівним лісом» разом із вчителем біології.
Ігрові форми роботи є дуже цікаві для учнів. Діти мали змогу брати участь у граматичних та лексичних іграх. Тоді вони працювали швидко і кожний учень прагнув взяти в роботі найактивнішу участь. Не менш цікавими для дітей виявились заняття, де вони «подорожували» у Країну граматики, у королівство English.

Під час інсценізації казки «The turnip» учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з англійської мови та спробували себе у ролі маленьких акторів.
Разом із вчителем музики школярі розучили декілька англійських дитячих пісень.
Під час тематичних занять учні повторили вивчений матеріал.
Та найбільше задоволення діти отримували під час проведення рухливих ігор із вчителем фізкультури.


Не менш насиченою була робота з групою «Усмішка» (5-7кл.). Учні ще більше дізналися про звичаї та традиції країни, мову якої вивчають. Вчитель англійської мови ознайомила учнів з королівською родиною, використавши мультимедійну презентацію.

Надовго учні запам’ятають заняття, на якому вони дізналися про відкриття та запровадження чаювання китайським імператором Шен Мон, винахідницю англійського полуденного чаю Анну Марію Стенхоун,  приготування справжнього англійського чаю, чайний етикет, про те, що потрібно для підготовки до чайної вечірки. А потім учні насолоджувалися чаюванням в англійських традиціях.

З метою удосконалення навичок аудіювання учні старшої групи переглянули фільми «Пригоди Тома Сойєра» та «Робін Гуд».  Під час запланованої прогулянки селом в учнів була нагода повторити лексичний матеріал з теми «Село. Моє село».
Учні групи «Усмішка» брали участь у змаганнях, а саме: інтелектуальній грі «The cleverest», змаганнях «Travelling to England» та брейн-ринзі «Do you know Great Britain?». Такого роду змагання спрямовані на розвиток інтересу серед школярів до вивчення англійської мови. Змагання – це такий вид роботи, в ході якого учні активізують свої здібності іншомовного спілкування для здобування перемоги. Під час таких змагань в учнів активізувалось мислення та англомовна мовленнєва діяльність, що сприяла концентрації та поглибленню їхніх знань. Учні виявили хороші знання англійської мови під час вікторин. Учні ґрунтовно підготувалися до змагань, повторили вивчений матеріал.

Конкурентний характер таких заходів, прагнення до перемоги вносить емоційний елемент, що посилює зацікавленість учнів в участі та спонукає до сумлінної підготовки.


У день закриття табору був організований пікнік та святкова дискотека.
В учнів залишились лише позитивні враження про роботу мовного табору «Веселка», про що вони і поділились в останній день роботи табору.

8 травня – День пам’яті та примирення
                                
 8 травня у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів святкували 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі під назвою «8 травня – День пам’яті та примирення».
Розпочалося святкування просвітницькою інформацією на тему «Подвигу жити вічно» (відповідальний – педагог-організатор Щеплотська В.І.). Участь у цьому міні-виступі взяли учні 6-го, 8-го та 9-го класів. Для кращого розуміння учнями школи даної теми було організовано книжкову і журнальну виставку, що містила у собі інформацію про події Другої світової війни, а також композицією квітів.


Також 8 травня у нашій школі відбулися такі заходи щодо відзначення пам’яті жертв Другої світової війни:
*  у 1-3 класах відбулася бесіда «День Перемоги» (відповідальний Курилець С.І.)
*    у 2-4 класах відбулася бесіда «День примирення» (відповідальний Пацула С.С.)
*    у 5 класі відбулася виховна година «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (відповідальний Костецька М.С.)
*    у 6 класі відбулася виховна година «Пам’ять про них збережуть обеліски» (відповідальний Будзин Р.В.)
*    у 7 класі відбулася виховна година «8 травня – День пам’яті і скорботи за загиблими під час Другої світової війни» (відповідальний Мазуркевич С.Л.)
*    у 8 класі відбулася виховна година «8 травня – День пам’яті і примирення» (відповідальний Васьків Л.П.)

*    у 9 класі відбулася виховна година «Цей день у пам’яті народній» (відповідальний Яртим В.Р.)

Шевченківські дні в нашій школі
З нагоди 201-ї річниці Великого Кобзаря в Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся літературно-музичний вечір «Ми тебе не забули, Тарасе!». Свято відкрила вступним словом вчителька української мови та літератури Гриник Романа Михайлівна.

Святковий концерт, присвячений творам Кобзаря.Виступали учні 6-9 класів. Вірші Тараса Шевченка читали Ханик Марія «І золотої, й дорогої», Кобилецька Вікторія «Лілея», Вус Руслан «Мені тринадцятий минало», Бодак Василь «І виріс я на чужині».Пісні на слова Т. Шевченка виконували дівчата 6-9 класів. 


Цікавою була сценка «Тарасове безталання». Ролі у ній виконували учні 9 класу, а саме: Тарас – Рак Сергій, мати – Барабах Тетяна, Катерина – Головчак Христина, Оксана – Смук Роксолана, дяк – Бодак Юрій. 


Завершилося свято піснею «На високій дуже кручі».

Немає коментарів:

Дописати коментар