четвер, 21 грудня 2017 р.

Українські вечорниці

Українські вечорниці

         
Українські вечорниці та традиції мають глибоке коріння. Українська культура є багатою, а нам, українцям, є чим пишатися. Тому, 21 грудня у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбувся виховний захід «Українські вечорниці», який підготували учні 2, 4 класів та класовод Курилець С.І. До участі у заході були залучені також старшокласники.
           Мета заходу – розширити знання учнів про традиції українського народу; виховувати повагу і любов до народної пісні, народної творчості, шанобливе ставлення до історичного минулого; вчити розуміти значущість того,що створено народом, розвивати творчі здібності, артистичність.
            На святі були присутні дирекція школи,вчителі, учні та батьки.
            Вечорниці розпочала вступним словом вчитель початкових класів Курилець С. І., яка розповіла  про давню традицію українського народу – вечорниці.
           Школярі співали українські народні пісні, розповідали вірші, гуморески, дражнилки. Весела сценка «Дві куми» розвеселила глядачів. Дівчата виконали український танець-гру «Віночок».
          Звісно, що вечорниці не могли обійтися без вареників і пампушків.
         Завершився виховний захід колядою «Нова радість стала», яку виконали усі присутні.
          Наближаються свята. Тож говорімо один одному добрі слова, робімо добрі діла, дякуємо батькам за любов та науки. Задумаємося над тим, що зробила моя родина, щоб не забути свою історію та  традиції.

вівторок, 19 грудня 2017 р.

По землі з краю в край ходить святий Миколай

«По землі з краю в край ходить святий Миколай»
          Погожого зимового дня 19 грудня в Хоросницькому ЗЗСО відбулося загальношкільне свято «По землі з краю в край ходить святий Миколай».
          На святі були присутні учні школи, вчителі, батьки та жителі громади села Хоросниця.
          Мета заходу – ознайомити дітей з традиціями українського народу, історією виникнення даного свята, виховувати почуття любові, поваги, турботи, чемності, щирості, милосердя; розвивати акторські здібності, виразне  читання віршів; викликати бажання берегти національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.

          Святково прикрашена зала, красуня ялинка, звучання новорічних мелодій у такі атмосфері розпочалося свято. Спочатку негативні персонажі (Ябіда, Лінь, Двійка, Чорти) спокушали дітей своїми іграми та забавами. Прихід чотирьох Ангелів розвеселив присутніх, а вихід хлопчика й дівчинки в українському одязі та їх розповідь про хороші справи, а також гарні побажання розтопили лід і в серцях поганих персонажів. Пізніше появився Миколай із великою торбою подарунків, який благословив дітей, вчителів та гостів свята на добрі справи.
          Ведучими свята були казкові герої Маша і Ведмідь.
          Учні школи одержали подарунки від ПП «Агрокультура» та депутата Верховної Ради України Я.Дубневича.

           Свято підготувала і провела вчитель історії Мазуркевич С. Л.

четвер, 7 грудня 2017 р.

Олена Степанів-Дашкевич – жінка-офіцер українського Січового Стрілецтва

Олена Степанів-Дашкевич –
 жінка-офіцер українського Січового Стрілецтва
На таку тему у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів 07.12.2017р. під керівництвом вчителя історії Мазуркевич С.Л. було проведено годину спілкування.
Метою заходу було ознайомити учнів з біографічними даними учасниці національно-визвольних змагань 1914-1918 рр., видатної українки, громадської і педагогічної діячки, політв’язня мордовських таборів, невтомного борця за українську державність і незалежність, виховувати почуття патріотизму, любові до рідного краю, його історії, гордості за видатних діячів минулого.

Святково прибрана зала, на дошці портрет Олени Степанів-Дашкевич, звучить тиха музика. У такій атмосфері учні одержали знання про хорунжу, першу в історії України жінку-офіцера українського Січового Стрілецтва, вчену, громадську діячку, невтомного борця за українську державність і незалежність, яка з 1949р. по 1956р. каралася в мордовських концтаборах.
Спочатку з вступним словом звернулася до учнів вчитель історії Мазуркевич С.Л., пізніше з короткими повідомленнями виступили учні 9 класу.

Такі уроки сьогодні є дуже актуальними, коли на сході України точаться бойові дії. Спогад про Олену Степанів-Дашкевич викликає в нас почуття свідомості слави минулого, не розгубити традиції, не втратити заповітів предків. Олена Степанів-Дашкевич залишиться для нас вічно живою й вічно молодою! Тож «частіше згадуймо в житті про неї, несім її безсмертя у віки!»

понеділок, 27 листопада 2017 р.

Йосиф Сліпий - знайомий і незнаний

Йосиф Сліпий - знайомий і незнаний
2017 рік – Рік Патріарха Йосифа Сліпого. Адже  цього року ми відзначаємо 125-річчя від дня народження Йосифа Сліпого – Ісповідника віри, настоятеля УГКЦ у період її переслідувань радянським тоталітарним режимом та в умовах повоєнного «розсіяння» значної частини її священослужителів і вірних по всьому світу.
           У зв’язку з цим, 27 листопада у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів під керівництвом педагога-організатора Щеплотської В І. відбувся виховний захід «Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний». Участь у святі взяли учні 3-9 класів.
           Мета заходу – допомогти учням глибше пізнати життя Йосифа Сліпого, розкрити багатогранне служіння Патріарха церкві та людям, сприяти духовному розвитку дітей, розвивати акторські здібності учнів.
          Розпочалося свято вступним словом педагога-організатора Щеплотської В. І., яка зазначила: «Найдоречніше і найважливіше у вшануванні пам’яті Йосифа Сліпого – це виконати його «Заповіт». У ньому Патріарх втілив усе своє посвячене життя, а він жив церквою, народом і Україною. І задля них він пройшов такий тернистий хресний шлях, важке випробування у всіх обставинах свого життя. І витримав. І міг стверджувати, що Бог допоміг йому витримати кожну хвилину у в’язниці».
          Далі ведучі зачитували цікаві факти з життя Йосифа Сліпого та декламували вірші про Патріарха. Яскравості святу додали такі сценки: «Дорога життя» (роль матері Йосифа Сліпого зіграла учениця 9 класу Ханик Марія); «Бузьки прилетіли» (участь взяли учень 3 класу Леськів Ростислав, учень 6 класу Борак Назарій та учениця 7 класу Леськів Софія); «Зустріч матері з сином» (участь взяли учень 8 класу Барабах Павло та учениця 9 класу Ханик Марія); «Два семінаристи» (ролі виконали учень 8 класу Барабах Павло та учень 9 класу Веселівський Андрій), а також сценка «Допит» (участь взяли учень 8 класу Барабах Павло та учень 9 класу Яртим Борис).
         Нагадав усім присутнім про поневіряння Йосифа Сліпого учень 8 класу Барабах Павло, який зіграв роль Патріарха у в’язниці, а також спогади Марії Сліпої, які зачитала учениця 9 класу Менда Катерина.
         Під час виховного заходу прозвучали такі пісні: «Я піду за Христом, моя мамо…», «Марія», «Моліться, люди, ви до Бога», «Молитва за Україну», «Ісповідник віри», «Боже, дякую Тобі».
         Завершилося свято  «Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний» виконанням Духовного Гімну України «Боже великий, Єдиний» та запаленням свічок.

         Директор школи Дудок М. І. подякувала всім учасникам свята та педагогу-організатору Щеплотській В. І.  за змістовно підготовлений захід.

вівторок, 21 листопада 2017 р.

Революція Гідності. Пам’ять Небесної Сотні

Революція Гідності. Пам’ять Небесної Сотні

У вівторок, 21 листопада 2017 року, учні Хоросницького ЗЗСО під керівництвом вчителів Костецької М.С., Будзин Р.В. та Яртим В.Р. здійснили поїздку до м. Львова, де відвідали Музей визвольної боротьби, Музей-Арсенал та Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.
Метою поїздки було виховувати в учнів патріотизм та любов до рідного краю, формувати національну свідомість, любов до свого народу.
Школярі розпочали екскурсію з відвідин Музею визвольної боротьби, де переглянули виставку «Революція Гідності. Пам’ять Небесної Сотні». Основною метою виставки є збереження пам’яті про події та людей Майдану, нагадування про досвід громадської співпраці та братерства під час тих подій. Виставка поділена на стенди, на кожному із них представлені експонати, що висвітлюють різні періоди Революції. Окрім світлин, на виставці діти побачили елементи захисту, який використовували майданів ці під час протистоянь у столиці, окремо представлений стенд присвячений ролі медиків під час Революції Гідності. Окрім виставки школярі відвідали експозицію Музею. У першому та другому залах висвітлений перший етап боротьби за суверенність українських земель. Світлини, документи, фрагменти зброї, які розкривають історію УСС, УГА. У третьому залі представлені документи і матеріали міжвоєнного періоду. Значна частина присвячена діяльності на теренах Західної України бойових періодів УПА; матеріалам, які розповідають про більшовицькі репресії та вивезення галичан до Сибіру.
Наступним учні відвідали Музей-Арсенал, в якому представлено всі основні види зброї: холодна, метальна, вогнепальна, предмети захисного озброєння. Також, в експозиції Музею-Арсеналу – чимало цікавих зразків захисного озброєння.
Завершилася екскурсія відвіданням Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, де наявні унікальні макети Львова XIIIXV та XVIII століть, завдяки яким учні мали змогу на власні очі побачити місто, якого вже немає.
Дана екскурсія допомогла дітям краще зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок нашої нації, які, незважаючи на всі перешкоди, боролися, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули Українську Державу. Учні повернулися додому задоволені та в піднесеному настрої.

пʼятниця, 10 листопада 2017 р.

Українська мово – гордосте моя

Українська мово – гордосте моя

10 листопада 2017 року у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом вчителя української мови та літератури Яртим В.Р. відбувся виховний захід «Українська мово – гордосте моя». Участь у  святі взяли учні 3-9 класів. На заході були присутні батьки школярів.
Мета заходу – поглибити знання учнів про історію виникнення і становлення письма, історію українського правопису; виховувати в учнів почуття національної гідності, повагу до народу, його історії, любові до рідної мови.

Розпочалося свято декламуванням вчителем української мови Яртим В.Р. вірша «Спочатку було Слово…». Далі ведучі зачитували цікаві факти та вірші про становлення української мови. Яскравості святу додала зустріч учнів з Нестором Літописцем (роль виконав учень 9 класу Веселівський Андрій) та з братами-засновниками нашого письма Кирилом і Мефодієм (учні 8 класу Барабах Павло та Яремчук Назар).
Нагадали усім присутнім про поневіряння рідної мови учениці 7 класу Квик Настя та Богачик Юля, які зачитали «Життєпис української мови». На високому рівні виступила учениця Ханик Марія, яка зіграла роль української мови.
Вдалості святу додали сценки «Багата уява» (роль виконали учень 8 класу Барабах Павло та учениця 9 класу Менда Катерина) та сценка «гуцули на полонині» (участь взяли учні 9 класу Веселівський Андрій, Яртим Борис та Яворська Вікторія).
Під час виховного заходу прозвучали такі пісні: «Моє ім’я – Україна», «Моя молитва», «Розкажу про Україну». Завершилося свято виконанням усіма учасниками пісні «Українська мова – мова єднання».
Директор школи Дудок М.І. подякувала усім учасникам заходу та вчителю української мови та літератури Яртим В.Р. за чудове свято, проведене на найвищому рівні.

четвер, 2 листопада 2017 р.

Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність

Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність

2 листопада 2017р. педколектив   Хоросницької ЗОШ І-ІІ ступенів провів   педчитання на тему: «Педагогічне новаторство: ретроспектива і сучасність» .
         Мета педчитання – обмін вчителями інформацією про пошук нових, більш ефективних моделей навчально-виховного процесу та вивчення досвіду педагогічного новаторства зарубіжних країн.
         Розпочалося дане педагогічне читання доповіддю директора школи Дудок М. І., яка зазначила, що   педагогічне новаторство - це вид педагогічної діяльності, пов'язаний з пошуком нових шляхів вирішення навчально -виховних завдань. Розповіла про комплексні дослідження, присвячені історії становлення та розвитку педагогічного новаторства в Україні від найдавніших часів до сьогодення, а також наголосила на тому, що в залежності від ступеня новизни, передовий педагогічний досвід поділяють на:
- зразковий: вчитель творчо використовує здобутки інших педагогів;
- новаторський: вчитель або раціоналізує окремі прийоми, методи і форми роботи або створює нові навчально-виховні системи, організовує експериментальну роботу.
          Цікаві факти про новаторські підходи в науково-освітньому процесі навела вчитель зарубіжної літератури Яртим В. Р., яка акцентувала увагу педагогів на тому, що  сьогодні в педагогічній науці існують певні суперечності між наявністю у сфері освіти значних свобод у виборі методів та засобів для педагогічної творчості і відсутністю мотиваційних умов, механізмів, належної професійної підготовки для впровадження нововведень у педагогічну практику. Для підтвердження наведених тез Віра Романівна провела з вчителями вправу «Чотири кути» та гру «Швидкість і увага».
        Заслухавши виступи доповідачів, подискутувавши на дану тему, вчителі дійшли одностайної думки про те, що  реформування та трансформування системи освіти, зокрема шкільної, спричинено постійними змінами суспільного життя в Україні. Західні стандарти тривалості, змісту і методики шкільного навчання, що впроваджуються сьогодні не вирішують проблеми якості освіти, руйнуючи вітчизняний багаторічний досвід, а надбання і досвід передових вітчизняних педагогів-новаторів широко не застосовується.

        Наприкінці педчитання було підведено підсумок, який чітко відповідає гаслу: «Учитель не зашкодить духовному і фізичному здоров’ю дитини,  але творчу людину може виховати лише творчий педагог».

пʼятниця, 6 жовтня 2017 р.

«Квітни,розцвітай,наша рідна Україна»

«Квітни,розцвітай,наша рідна Україна».

У  Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів 06.10.2017р. під керівництвом вчителя біології та хімії Барабах І.С. відбулось свято Квітів «Квітни,розцвітай,наша рідна Україна».
   Мета заходу: виховувати почуття любові до рідного краю,почуття прекрасного у душах молоді,виховання в учнів бажання охороняти й примножувати багатства рідного краю.
В ході заходу учні прослухали , легенди, вірші, пісні про квіти. Була проведена інсценізація сценки про квітку папороті. Учнями були створені композиції із квітів, була проведена вікторина про квіти.
У виступах учні закликали дбати про красу рідного краю,охороняти беззахисні рослини.

         Учні усвідомили значення квіткових рослин у природі, житті людини.  Даний захід сприяв формуванню любові до природи,виховання  в учнів бажання охороняти й примножувати багатства і красу рідного краю, сприяв вихованню в них почуття прекрасного.

пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

Доземний уклін, дорогі вчителі!

Доземний уклін, дорогі вчителі!
        

  29 вересня у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося свято «Доземний уклін, дорогі вчителі!», присвячене Дню Освітян. Підготувала та провела виховний захід педагог-організатор Щеплотська В. І.
         Мета даного заходу – виховувати в учнів любов до вчителів та повагу до їхньої праці;  прищеплювати школярам кращі морально-духовні якості; розвивати акторські здібності дітей, використовуючи кращі поетичні та пісенні твори.
         Участь у святі взяли учні 2-9 класів. Ведучими були Кобилецька В. (учениця 6 класу) та Квик А. (учениця 7 класу). Привітання вчителів розпочали наші найменші учні – другокласники. До них долучилися учні 3 класу, які розповіли смішні і цікаві факти з дитячих років наших вчителів. Веселощів святу додали такі комічні сценки, як: «Вчителька дзвонить по телефону» (Ханик М.), «Битва вчителів» (Менда К., Ханик М., Яворська В., Яртим Б.), «Урок англійської мови» (Леськів С. та Леськів Р.)
         Також під час заходу прозвучали такі пісні: «Букварі і читанки» (Хитра А. та Яртим А.); «І навіть та берізка біля школи», «Спасибі вчителю», «Ти – вчитель» (Менда К., Ханик М., Яворська В.).
        На завершення свята учасники виконали пісню «Многа літ, шановні вчителі!».
        Увесь педагогічний колектив щиро подякував усім учням за гарні та щирі привітання.



понеділок, 18 вересня 2017 р.

Вибори Президента Учнівської Республіки Гроно Хоросницької ЗОШ І-ІІ ступенів

Вибори Президента Учнівської Республіки Гроно Хоросницької ЗОШ І-ІІ ступенів


      

Наш складний час потребує виховання лідерів нової формації - ініціативних, компетентних, здатних мислити не ординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Саме учнівське самоврядування дає можливість учням практикуватися у входженні в соціальне середовище, у світ сучасного суспільства.
      Навчально-ділова гра «Вибори Президента школи» сприяє підвищенню рівня правової освіти й політичної культури майбутніх виборців; підвищенню інтересу до інституту виборів у школярів; сприяє вихованню у підлітків активної життєвої позиції.
      Вибори Президента школи є розповсюдженим методом навчання школярів виборчому праву та виборчому процесу. І треба відмітити, що найбільш ефективним. Дійсно, ця гра сприяє підвищенню рівня правового виховання й виховання громадянської позиції. Також, під час гри у дітей формуються навички, які їм знадобляться для успішної соціалізації в сучасному суспільстві. По-перше, вміння створювати готовий продукт, працювати в команді, бути лідером, проводити агітаційну роботу, виступати перед аудиторією й відстоювати власну точку зору. Діти навчаються основам риторики та журналістики, знайомляться з азами політтехнологій й вчаться організовувати піар-компанії. Дуже важливим є той фактор, що під час підготовки й проведення виборів в повній мірі розкривається творчий потенціал дітей. Важливою умовою успіху гри є те, що вона проводиться в  співпраці учнів, вчителів, батьків.Тому, 18 вересня 2017 року у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів під керівництвом педагога-організатора Щеплотської В. І. відбулися вибори Президента Учнівської Республіки Гроно.

Мета проведення виборів:
·        формування громадянської позиції й відповідальності учнів при прийнятті суспільно-значущих рішень;
·        ознайомлення учнів з практичною процедурою проведення виборів і голосування;
·        допомогти школярам з’ясувати, що їхня  громадянська позиція виявляється в прагненні брати участь в обговоренні та розв'язанні спільних проблем.
Вибори президента школи пройшли за наступною програмою:
·        Оголошення складу виборчої комісії
·        Візитки кандидатів та ознайомлення з їх програмою
·        Голосування
·        Підрахунок голосів
·        Оголошення переможця
Відповідальними за підрахунок голосів була неупереджена комісія у складі:
·        Богачик  Юлія (учениця 7 класу)
·        Барабах Павло (учень 8 класу)
·        Яртим Борис  (учень 9 класу)
·        Секретар – педагог-організатор Щеплотська В. І.
·        Голова – Дудок М. І.
Кандидатами на пост Президента школи були:
Бодак Юрій – учень 7 класу
Леськів Софія – учениця 7 класу
Менда Катерина – учениця 9 класу
Ханик Марія – учениця 9 класу
Яворська Вікторія – учениця 9 класу
      Участь в голусуванні взяли учні 5-9-х класів, дирекція  та вчителі.
Результати виборів:
Бодак Юрій – 15 голосів
Леськів Софія – 9 голосів
Менда Катерина – 2 голоси
Ханик Марія – 6 голосів
Яворська Вікторія – 5 голосів
      Отже, Президентом нашої школи було обрано Бодака Юрія, а Премєр-міністром – Леськів Софію.
        Вітаємо переможців!
      Підводячи підсумок навчально-ділової гри «Вибори Президента школи» можна впевнено сказати, що захід значно впливає на підвищення виборчої культури підростаючого покоління і сприяє активізації їхньої громадянської позиції, налаштовує жити в правовій демократичній державі.

середа, 10 травня 2017 р.

8 травня – День пам’яті та примирення

8 травня – День пам’яті та примирення
                                
 8 травня у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів святкували 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі під назвою «8 травня – День пам’яті та примирення».
Розпочалося святкування просвітницькою інформацією на тему «Подвигу жити вічно» (відповідальний – педагог-організатор Щеплотська В.І.). Участь у цьому міні-виступі взяли учні 6-го, 8-го та 9-го класів. Для кращого розуміння учнями школи даної теми було організовано книжкову і журнальну виставку, що містила у собі інформацію про події Другої світової війни, а також композицією квітів.


Також 8 травня у нашій школі відбулися такі заходи щодо відзначення пам’яті жертв Другої світової війни:
*  у 1-3 класах відбулася бесіда «День Перемоги» (відповідальний Курилець С.І.)
*    у 2-4 класах відбулася бесіда «День примирення» (відповідальний Пацула С.С.)
*    у 5 класі відбулася виховна година «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (відповідальний Костецька М.С.)
*    у 6 класі відбулася виховна година «Пам’ять про них збережуть обеліски» (відповідальний Будзин Р.В.)
*    у 7 класі відбулася виховна година «8 травня – День пам’яті і скорботи за загиблими під час Другої світової війни» (відповідальний Мазуркевич С.Л.)
*    у 8 класі відбулася виховна година «8 травня – День пам’яті і примирення» (відповідальний Васьків Л.П.)

*    у 9 класі відбулася виховна година «Цей день у пам’яті народній» (відповідальний Яртим В.Р.)

пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Шевченківські дні в нашій школі

Шевченківські дні в нашій школі
З нагоди 201-ї річниці Великого Кобзаря в Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся літературно-музичний вечір «Ми тебе не забули, Тарасе!». Свято відкрила вступним словом вчителька української мови та літератури Гриник Романа Михайлівна.

Святковий концерт, присвячений творам Кобзаря.Виступали учні 6-9 класів. Вірші Тараса Шевченка читали Ханик Марія «І золотої, й дорогої», Кобилецька Вікторія «Лілея», Вус Руслан «Мені тринадцятий минало», Бодак Василь «І виріс я на чужині».Пісні на слова Т. Шевченка виконували дівчата 6-9 класів. 


Цікавою була сценка «Тарасове безталання». Ролі у ній виконували учні 9 класу, а саме: Тарас – Рак Сергій, мати – Барабах Тетяна, Катерина – Головчак Христина, Оксана – Смук Роксолана, дяк – Бодак Юрій. 


Завершилося свято піснею «На високій дуже кручі».