четвер, 21 грудня 2017 р.

Українські вечорниці

Українські вечорниці

         
Українські вечорниці та традиції мають глибоке коріння. Українська культура є багатою, а нам, українцям, є чим пишатися. Тому, 21 грудня у Хоросницькому ЗЗСО І-ІІ ступенів відбувся виховний захід «Українські вечорниці», який підготували учні 2, 4 класів та класовод Курилець С.І. До участі у заході були залучені також старшокласники.
           Мета заходу – розширити знання учнів про традиції українського народу; виховувати повагу і любов до народної пісні, народної творчості, шанобливе ставлення до історичного минулого; вчити розуміти значущість того,що створено народом, розвивати творчі здібності, артистичність.
            На святі були присутні дирекція школи,вчителі, учні та батьки.
            Вечорниці розпочала вступним словом вчитель початкових класів Курилець С. І., яка розповіла  про давню традицію українського народу – вечорниці.
           Школярі співали українські народні пісні, розповідали вірші, гуморески, дражнилки. Весела сценка «Дві куми» розвеселила глядачів. Дівчата виконали український танець-гру «Віночок».
          Звісно, що вечорниці не могли обійтися без вареників і пампушків.
         Завершився виховний захід колядою «Нова радість стала», яку виконали усі присутні.
          Наближаються свята. Тож говорімо один одному добрі слова, робімо добрі діла, дякуємо батькам за любов та науки. Задумаємося над тим, що зробила моя родина, щоб не забути свою історію та  традиції.

вівторок, 19 грудня 2017 р.

По землі з краю в край ходить святий Миколай

«По землі з краю в край ходить святий Миколай»
          Погожого зимового дня 19 грудня в Хоросницькому ЗЗСО відбулося загальношкільне свято «По землі з краю в край ходить святий Миколай».
          На святі були присутні учні школи, вчителі, батьки та жителі громади села Хоросниця.
          Мета заходу – ознайомити дітей з традиціями українського народу, історією виникнення даного свята, виховувати почуття любові, поваги, турботи, чемності, щирості, милосердя; розвивати акторські здібності, виразне  читання віршів; викликати бажання берегти національну культуру, здобувати знання із цілющого джерела народної мудрості пращурів.

          Святково прикрашена зала, красуня ялинка, звучання новорічних мелодій у такі атмосфері розпочалося свято. Спочатку негативні персонажі (Ябіда, Лінь, Двійка, Чорти) спокушали дітей своїми іграми та забавами. Прихід чотирьох Ангелів розвеселив присутніх, а вихід хлопчика й дівчинки в українському одязі та їх розповідь про хороші справи, а також гарні побажання розтопили лід і в серцях поганих персонажів. Пізніше появився Миколай із великою торбою подарунків, який благословив дітей, вчителів та гостів свята на добрі справи.
          Ведучими свята були казкові герої Маша і Ведмідь.
          Учні школи одержали подарунки від ПП «Агрокультура» та депутата Верховної Ради України Я.Дубневича.

           Свято підготувала і провела вчитель історії Мазуркевич С. Л.

четвер, 7 грудня 2017 р.

Олена Степанів-Дашкевич – жінка-офіцер українського Січового Стрілецтва

Олена Степанів-Дашкевич –
 жінка-офіцер українського Січового Стрілецтва
На таку тему у Хоросницькій ЗОШ І-ІІ ступенів 07.12.2017р. під керівництвом вчителя історії Мазуркевич С.Л. було проведено годину спілкування.
Метою заходу було ознайомити учнів з біографічними даними учасниці національно-визвольних змагань 1914-1918 рр., видатної українки, громадської і педагогічної діячки, політв’язня мордовських таборів, невтомного борця за українську державність і незалежність, виховувати почуття патріотизму, любові до рідного краю, його історії, гордості за видатних діячів минулого.

Святково прибрана зала, на дошці портрет Олени Степанів-Дашкевич, звучить тиха музика. У такій атмосфері учні одержали знання про хорунжу, першу в історії України жінку-офіцера українського Січового Стрілецтва, вчену, громадську діячку, невтомного борця за українську державність і незалежність, яка з 1949р. по 1956р. каралася в мордовських концтаборах.
Спочатку з вступним словом звернулася до учнів вчитель історії Мазуркевич С.Л., пізніше з короткими повідомленнями виступили учні 9 класу.

Такі уроки сьогодні є дуже актуальними, коли на сході України точаться бойові дії. Спогад про Олену Степанів-Дашкевич викликає в нас почуття свідомості слави минулого, не розгубити традиції, не втратити заповітів предків. Олена Степанів-Дашкевич залишиться для нас вічно живою й вічно молодою! Тож «частіше згадуймо в житті про неї, несім її безсмертя у віки!»