пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Голодомор 32-33 рр.

23.11.18р. у філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» було проведено уроки пам`яті жертв Голодомору.
Мета уроків: виховувати повагу до людей, які пережили складний період української історії, збудити громадянську свідомість, співчуття.

На данном изображении может находиться: 9 человек, в том числе Світлана Пацула, люди стоят и в помещении
- «День пам`яті жертв голодомору» - Курилець С.І. (1,3кл.);

На данном изображении может находиться: 9 человек, люди сидят и стол
- «Ці трагічні тридцяті…чорні» - Пацула С.С. (2,4 кл.);

Автоматический альтернативный текст отсутствует.
- «Голодомор: відкриваємо правду світові» - Щеплотська В.І. (5кл.);
На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят, стол, гостиная и в помещении           ÐÐ° данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, обувь, стол и в помещении
- «Засвіти свічку пам`яті» - Мазуркевич С.Л. (6 кл.);

На данном изображении может находиться: 7 человек, в том числе Tetiana Martyniv и Ульяна Бодак, люди стоят и в помещении
- «Не загаси свічу пам`яті» - Яртим В.Р. (7кл);

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят, ребенок и в помещении
- «Невгасима свіча пам`яті та болю» - Будзин Р.В. (8кл.);
- «У пам`ять про скорботний 33-й» - Барабах І.С. (9 кл.)
Учні 8-9 класів переглянули документальний фільм про голод 32-33 років.


На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят, гостиная, экран и в помещении
Такі уроки не залишили нікого байдужими, спонукали замислитись над наслідками Голодомору та зробити все, щоб не допустити до подібного у майбутньому.

вівторок, 13 листопада 2018 р.

9 листопада – День української писемності та мови


9 листопада – День української писемності та мови.
З нагоди цього свята у філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» було проведено ряд заходів.

         Мета: збагатити знання учнів про українську мову, її історію, виникнення свята; вшанувати пам'ять славнозвісних просвітителів – слов'ян Кирила та Мефодія, давньоруського письменника – літописця Нестора; подати відомості про великого мецената П. Яцика; виховувати інтерес до вивчення мов, повагу до історичного минулого, до слов'янських учителів.



         Під керівництвом вчителя української мови Яртим В.Р. між учнями 5-6 класів проведено інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» під гаслом: «Мова – втілення думки». Діти співали пісні, розв'язували завдання, відповідали на запитання. Учасники спільними зусиллями захищали честь команд. Гра закінчилась перемогою обох.
         Класовод 2, 4 класів Пацула С.С. провела літературну годину на тему: «Раби – це нація, котра не має Слова. Тому й не зможе захистить себе». Маленькі учасники декламували вірші, співали пісні, слухали інформацію про мову, людей, котрі вплинули на її розвиток.


         Учні школи під керівництвом Щеплотської В.І. намалювали малюнки на тему: «Доля української мови». Закінчилось відзначення свята літературним ранком «Передаймо нащадкам наш скарб – українську мову». Участь у ньому взяли  вчитель української мови Яртим В.Р., учні 4 кл., 8-9 класів. Діти читали вірші, розповідали про виникнення свята, славнозвісних Кирила та Мефодія, Нестора Літописця, мецената П. Яцика, а також мали змогу переглянути кілька цікавих відео про українську мову.


          Педагоги вірять, що «мова росте елегантно разом з душею народу», а учні зрозуміли, що «там, де звучить українська мова, живе український народ».





субота, 10 листопада 2018 р.

Екскурсія у Музей визвольної боротьби

                                                                                                   Українська історія – диво нетлінне,
                                                                                                   Кожна сторінка – це в серці світлина.
                                                                                                   Нам пам’ятати минуле так треба,
                                                                                                   Бо кров проливалась за мирнеє небо.
                                                                                                   Нащадками гідними станемо нині,
                                                                                                   Бо ми українці й живем на Вкраїні.
 З метою національно-патріотичного виховання на героїчних прикладах українського народу учні 7-9х класів філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» під керівництвом вчителя англійської мови Будзин Р.В. та в.о. завідувача філії Костецької М.С. здійснили поїздку у Музей визвольної боротьби (м.Львів).


Цікаво і доступно екскурсовод музею ознайомила із виставковими експозиціями про історичні періоди становлення державності України. Діти почули маловідомі факти про Акт Злуки, УСС, УНР, ЗУНР, УПА та наочно побачили життя і побут, вбрання, зброю українців різних військ. Неабиякий інтерес викликали експонати про ОУН, «Пласт», «Карпатську Січ», «Сокіл-Батько». Учні побачили оригінальні однострої січового стрілецтва, учасників Галицької дивізії. Зацікавили їх і перші гроші Української держави та українських повстанців.


Із болем, жалем і співчуттям усі сприйняли розповідь про «Західноукраїнську трагедію» – про замордованих і винищених в’язнів тюрем НКВД у Західній Україні.
Окрім цього, діти мали змогу відвідати виставку, присвячену 100-річчю ЗУНР.
Ця екскурсія допомогла школярам краще зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок нашої нації, які незважаючи на всі перешкоди, боролись, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули Українську Державу.

Мандруючи вуличками Львова, захоплюючись його архітектурою, діти змістовно провели час і ще довго будуть згадувати про екскурсію та ділитися приємними і незабутніми враженнями від почутого і побаченого.

четвер, 8 листопада 2018 р.

Екскурсія у музей "Мостищина"

8 листопада учні 5-6 класів філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» під керівництвом вчителя історії Мазуркевич С.Л. та вчителя зарубіжної літератури Щеплотської В.І. відвідали історико-краєзнавчий музей «Мостищина».
Мета даної поїздки – ознайомити учнів з історією рідного краю; стимулювати їх вивчати та збирати краєзнавчий матеріал.
Під час екскурсії діти та вчителі під керівництвом директора музею Романа Новіцького мали змогу ознайомити з археологічними пам’ятками доби неоліту-енеоліту, княжої доби, з матеріалами побуту цих періодів, а також з військовою зброєю Першої світової війни, УПА і АТО.
Найбільше зацікавлення в дітей викликало дослідження поблизу с.Оселя, яке проводили співробітники НДЦ «Рятівна археологічна служба» УАН АН України та відділу археології Інституту Українознавства НАН України у 2012 році, під час якого було виявлено пам’ятку археології з матеріалами доби енеоліту (культура лійчастого посуду) раннього залізного часу.

Учні та вчителі залишились задоволені екскурсією даним музеєм, висловивши слова подяки Новіцькому Роману, директору музею.



вівторок, 6 листопада 2018 р.

Дух героїв, втілених у Чині


6  листопада 2018р. у філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» учнями 8-9 кл. було проведено засідання круглого столу «Дух героїв, втілених у Чині».
Мета заходу – ознайомити учнів з історією створення ЗУНР; виховувати почуття патріотизму, національної свідомості; розвивати почуття відповідальності до своїх обов’язків перед державою; об’єктивно оцінювати історичні події.
Із вступним словом перед учнями виступила вчитель історії Мазуркевич С.Л., яка познайомила присутніх з короткою історією ЗУНР.
Учні 8-9 класів розповіли про Миколу Мариновича, який 2 листопада 1918р. відгукнувся на поклик Української Національної Ради і призначається комендантом м.Львова  і начальником штабу українських військ.
Дітей зворушила розповідь про цю людину – патріота, доля якої була надзвичайно складною.
Ще не так давно одна лише згадка про генерала Мариновича була небезпечною. М.Маринович проживав з 1920 по 1944 р.р. між с.Оселя (Селиська) та с.Хоросниця у своєму маєтку. Помер і похоронений на цвинтарі с.Оселя.
1 листопада 2018р. на місці поховання було урочисто відновлено та освячено пам’ятник генералу.
Пізніше діти подивилися короткий фільм про створення ЗУНР.
Захід підготувала і провела вчитель історії Мазуркевич С.Л.
Такий захід вчить нас бути патріотами свого краю, пам’ятати про наших героїв, які воювали не ради слави, а задля свободи свого народу.