пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Голодомор 32-33 рр.

23.11.18р. у філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» було проведено уроки пам`яті жертв Голодомору.
Мета уроків: виховувати повагу до людей, які пережили складний період української історії, збудити громадянську свідомість, співчуття.

На данном изображении может находиться: 9 человек, в том числе Світлана Пацула, люди стоят и в помещении
- «День пам`яті жертв голодомору» - Курилець С.І. (1,3кл.);

На данном изображении может находиться: 9 человек, люди сидят и стол
- «Ці трагічні тридцяті…чорні» - Пацула С.С. (2,4 кл.);

Автоматический альтернативный текст отсутствует.
- «Голодомор: відкриваємо правду світові» - Щеплотська В.І. (5кл.);
На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят, стол, гостиная и в помещении           ÐÐ° данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, обувь, стол и в помещении
- «Засвіти свічку пам`яті» - Мазуркевич С.Л. (6 кл.);

На данном изображении может находиться: 7 человек, в том числе Tetiana Martyniv и Ульяна Бодак, люди стоят и в помещении
- «Не загаси свічу пам`яті» - Яртим В.Р. (7кл);

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди стоят, ребенок и в помещении
- «Невгасима свіча пам`яті та болю» - Будзин Р.В. (8кл.);
- «У пам`ять про скорботний 33-й» - Барабах І.С. (9 кл.)
Учні 8-9 класів переглянули документальний фільм про голод 32-33 років.


На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят, гостиная, экран и в помещении
Такі уроки не залишили нікого байдужими, спонукали замислитись над наслідками Голодомору та зробити все, щоб не допустити до подібного у майбутньому.

вівторок, 13 листопада 2018 р.

9 листопада – День української писемності та мови


9 листопада – День української писемності та мови.
З нагоди цього свята у філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» було проведено ряд заходів.

         Мета: збагатити знання учнів про українську мову, її історію, виникнення свята; вшанувати пам'ять славнозвісних просвітителів – слов'ян Кирила та Мефодія, давньоруського письменника – літописця Нестора; подати відомості про великого мецената П. Яцика; виховувати інтерес до вивчення мов, повагу до історичного минулого, до слов'янських учителів.



         Під керівництвом вчителя української мови Яртим В.Р. між учнями 5-6 класів проведено інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?» під гаслом: «Мова – втілення думки». Діти співали пісні, розв'язували завдання, відповідали на запитання. Учасники спільними зусиллями захищали честь команд. Гра закінчилась перемогою обох.
         Класовод 2, 4 класів Пацула С.С. провела літературну годину на тему: «Раби – це нація, котра не має Слова. Тому й не зможе захистить себе». Маленькі учасники декламували вірші, співали пісні, слухали інформацію про мову, людей, котрі вплинули на її розвиток.


         Учні школи під керівництвом Щеплотської В.І. намалювали малюнки на тему: «Доля української мови». Закінчилось відзначення свята літературним ранком «Передаймо нащадкам наш скарб – українську мову». Участь у ньому взяли  вчитель української мови Яртим В.Р., учні 4 кл., 8-9 класів. Діти читали вірші, розповідали про виникнення свята, славнозвісних Кирила та Мефодія, Нестора Літописця, мецената П. Яцика, а також мали змогу переглянути кілька цікавих відео про українську мову.


          Педагоги вірять, що «мова росте елегантно разом з душею народу», а учні зрозуміли, що «там, де звучить українська мова, живе український народ».





субота, 10 листопада 2018 р.

Екскурсія у Музей визвольної боротьби

                                                                                                   Українська історія – диво нетлінне,
                                                                                                   Кожна сторінка – це в серці світлина.
                                                                                                   Нам пам’ятати минуле так треба,
                                                                                                   Бо кров проливалась за мирнеє небо.
                                                                                                   Нащадками гідними станемо нині,
                                                                                                   Бо ми українці й живем на Вкраїні.
 З метою національно-патріотичного виховання на героїчних прикладах українського народу учні 7-9х класів філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» під керівництвом вчителя англійської мови Будзин Р.В. та в.о. завідувача філії Костецької М.С. здійснили поїздку у Музей визвольної боротьби (м.Львів).


Цікаво і доступно екскурсовод музею ознайомила із виставковими експозиціями про історичні періоди становлення державності України. Діти почули маловідомі факти про Акт Злуки, УСС, УНР, ЗУНР, УПА та наочно побачили життя і побут, вбрання, зброю українців різних військ. Неабиякий інтерес викликали експонати про ОУН, «Пласт», «Карпатську Січ», «Сокіл-Батько». Учні побачили оригінальні однострої січового стрілецтва, учасників Галицької дивізії. Зацікавили їх і перші гроші Української держави та українських повстанців.


Із болем, жалем і співчуттям усі сприйняли розповідь про «Західноукраїнську трагедію» – про замордованих і винищених в’язнів тюрем НКВД у Західній Україні.
Окрім цього, діти мали змогу відвідати виставку, присвячену 100-річчю ЗУНР.
Ця екскурсія допомогла школярам краще зрозуміти складні і трагічні сторінки нашої історії, ту жертовність кращих синів та дочок нашої нації, які незважаючи на всі перешкоди, боролись, гинули, але не встали на коліна перед ворогом і здобули Українську Державу.

Мандруючи вуличками Львова, захоплюючись його архітектурою, діти змістовно провели час і ще довго будуть згадувати про екскурсію та ділитися приємними і незабутніми враженнями від почутого і побаченого.

четвер, 8 листопада 2018 р.

Екскурсія у музей "Мостищина"

8 листопада учні 5-6 класів філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» під керівництвом вчителя історії Мазуркевич С.Л. та вчителя зарубіжної літератури Щеплотської В.І. відвідали історико-краєзнавчий музей «Мостищина».
Мета даної поїздки – ознайомити учнів з історією рідного краю; стимулювати їх вивчати та збирати краєзнавчий матеріал.
Під час екскурсії діти та вчителі під керівництвом директора музею Романа Новіцького мали змогу ознайомити з археологічними пам’ятками доби неоліту-енеоліту, княжої доби, з матеріалами побуту цих періодів, а також з військовою зброєю Першої світової війни, УПА і АТО.
Найбільше зацікавлення в дітей викликало дослідження поблизу с.Оселя, яке проводили співробітники НДЦ «Рятівна археологічна служба» УАН АН України та відділу археології Інституту Українознавства НАН України у 2012 році, під час якого було виявлено пам’ятку археології з матеріалами доби енеоліту (культура лійчастого посуду) раннього залізного часу.

Учні та вчителі залишились задоволені екскурсією даним музеєм, висловивши слова подяки Новіцькому Роману, директору музею.



вівторок, 6 листопада 2018 р.

Дух героїв, втілених у Чині


6  листопада 2018р. у філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» учнями 8-9 кл. було проведено засідання круглого столу «Дух героїв, втілених у Чині».
Мета заходу – ознайомити учнів з історією створення ЗУНР; виховувати почуття патріотизму, національної свідомості; розвивати почуття відповідальності до своїх обов’язків перед державою; об’єктивно оцінювати історичні події.
Із вступним словом перед учнями виступила вчитель історії Мазуркевич С.Л., яка познайомила присутніх з короткою історією ЗУНР.
Учні 8-9 класів розповіли про Миколу Мариновича, який 2 листопада 1918р. відгукнувся на поклик Української Національної Ради і призначається комендантом м.Львова  і начальником штабу українських військ.
Дітей зворушила розповідь про цю людину – патріота, доля якої була надзвичайно складною.
Ще не так давно одна лише згадка про генерала Мариновича була небезпечною. М.Маринович проживав з 1920 по 1944 р.р. між с.Оселя (Селиська) та с.Хоросниця у своєму маєтку. Помер і похоронений на цвинтарі с.Оселя.
1 листопада 2018р. на місці поховання було урочисто відновлено та освячено пам’ятник генералу.
Пізніше діти подивилися короткий фільм про створення ЗУНР.
Захід підготувала і провела вчитель історії Мазуркевич С.Л.
Такий захід вчить нас бути патріотами свого краю, пам’ятати про наших героїв, які воювали не ради слави, а задля свободи свого народу.

вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Там бере початок Україна - де росте біля хати калина


У рамках місячника національно-патріотичного виховання, 23 жовтня у філії «Хоросницький ЗЗСО I-II ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО I-II ст. - ЗДО» відбулася виховна година 2, 4 класах на тему : «Там бере початок Україна - де росте біля хати калина».
Мета заходу: ознайомити  з історією, звичаями , традиціями і обрядами українського народу; виховувати національну свідомість; розвивати найкращі моральні та патріотичні якості через ушанування народної символіки.
Виховна година розпочалася із вступної бесіди, під час якої було складено асоціативний кущ про українські обереги.
Також учні декламували вірші про вінок, рушник, хліб, хату, виконували пісні «Біла паляниця», «Віночок», «Тихо на дворі», «як у нас на Україні».
На завершення Пацула С.С. побажала дітям любити, шанувати і оберігати звичаї і обряди українського народу, бути патріотами України.

пʼятниця, 19 жовтня 2018 р.

Ми - підприємливі


«Ми – підприємливі» – тема сьомого тижня навчання першокласників. Діти вивчили, що таке «підприємливість» і кого називають підприємливим, що означають слова «добродій», «добродійка», «доброчесність», «доброчинність», «доброзичливість», чому люди купують і яку користь (цінність) шукають.
Завершився тиждень осіннім благодійним ярмарком.
Маленькі підприємці були дуже задоволені своєю роботою.

пʼятниця, 12 жовтня 2018 р.

Зродились ми великої години


У філії «Хоросницький ЗЗСО І-ІІ ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО І-ІІІ ст. – ЗДО» відбулася урочиста лінійка, присвячена Дню Захисника України та 76-й річниці створення УПА.

Мета заходу – виховувати в учнів почуття патріотизму національної гордості, самосвідомості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбуваються в Україні.
Зі вступним словом до учнів школи звернулася вчитель історії Мазуркевич С.Л., яка розповіла учням коротку історичну довідку про створення УПА.
Опісля учні 8-9 класів декламували вірші, присвячені даній річниці, а також розповіли цікаві  факти з життя повстанців.
Завершилася лінійка спільним виконанням гімну «Зродились ми великої години».


Символи нашої Батьківщини


У рамках місячника національно патріотичного-виховання у філії «Хоросницький ЗЗСО І-II ст.» ОЗ «Твіржанський ЗЗСО I-IIIст. –ЗДО» було проведено виховну годину у 8 класі «Символи нашої Батьківщини».
Мета заходу: закріпити знання дітей про держані та національні символи України, формувати національну свідомість школярів, розвивати навички культури спілкування, виховувати громадянські якості особистості, повагу й шанобливе ставлення до державної і національної символіки.
Захід розпочався  виконанням Державного Гімну України. Класний керівник 8 класу Будзин Р.В. продекламувала поезію «Прапор» поетеси Н. Поклад. Далі учні розповідали  про значення державних символів.
Софія Леськів повідомила усім присутнім про історію виникнення державного прапору України.
Також учні вели дискусію на проблемне питання: Чи повинні ми з пошаною ставитися державних і національних символів і чому?
Підсумовуючи годину класного керівника, Будзин Р.В. наголосила на тому, що національні і державні символи – це уособлення високого духу народу його історія прагнень, унікальності та своєрідний генетичний код нації.
На завершення всі виконали пісню Т. Петриненка «Україна» .

четвер, 11 жовтня 2018 р.

Сурми звитяги - 2018


                 Прагнучи широко пропагувати серед  дітей та юнацтва кращі зразки мистецьких творів патріотичного спрямування, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу  в  XX ст. , вивчати пісенну спадщину Січового Стрілецтва,  Української Галицької Армії, Організації Українських Націоналістів, Української Повстанської Армії, сучасну українську молодіжну патріотичну пісню, що звучала під час Революції на Граніті, на Помаранчевому, та Євромайданах, та Революції Гідності, а також підтримує і прославляє бойовий дух наших воїнів на фронті, учні нашої школи взяли участь у міському девятнадцятому (Всеукраїнському) дитячо-юнацькому фестивалі мистецтв «Сурми звитяги».
     

За підсумками конкурсу, учні школи  зайняли такі призові місця:
ü  Леськів Софія, учениця 8 класу – I місце у номінації «Художнє читання» (поема  Галини Британ «Нескорений»);
ü Богачик Юлія, учениця 8  класу – II місце у номінації «Живописна композиція» («Герої  не вмирають»);
ü Квик Анастасія, учениця 8 класу – II місце у номінації «Живописна композиція» («Україна очима дітей»).